Leard Sadriu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Leard Sadriu
Të dhënat vetjake
Emri i plotëLeard Sadriu
Datëlindja22 prill 2001
VendlindjaFerizaj, Kosovë
PozicioniQendërmbrojtës
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
KF Shkëndija
Numri42
Karriera me të rinjtë
0KF Ferizaj
Karriera si profesionist*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
0–2018KF Ferizaj
2018–Shkëndija2(0)
Karriera ndërkombëtare
2017–Kosova U172(0)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

Leard Sadriu (lindi më 22 prill 2001) është futbollistë kosovarë i cili luan për klubin maqedonas Shkëndija.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shkëndija[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Më 14 dhjetor 2017. Sadriu u bashkua me klubin Shkëndija dhe nënshkroi kontratë tri vjeçare.[1] Më 25 janar 2018, klubi konfirmoi se transferimi i Sadriut ishte i përhershëm.[2] Më 7 prill 2018, ai bëri debutimin e tij kundër Renova pas ardhjes si zëvendës në vend të Egzon Bejtullai në minutën e 75.[3]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Zyrtare: Nga Ferizaj te Shkëndija e Tetovës". GazetaOlle. 14 dhjetor 2017. Arkivuar nga origjinali më 14 korrik 2018. Marrë më 4 shtator 2018. Talenti ferizajas, Leard Sadriu, ka nënshkruar kontratë me ekipin e parë të Shkëndijës së Tetovës {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Leard Sadriu, talenti 16-vjeçar kosovar firmos me Shkëndijën". SuperSport. 25 janar 2018. Shkëndija e Tetovës konfirmon marrëveshjen me mbrojtësin kosovar, Leard Sadriu. 16-të vjeçari vjen nga rradhët e Ferizajt, ndërsa me kuqezinjtë ka firmosur kontratë për tre vitet e ardhshme. Bëhet fjalë për një qendërmbrojtës të talentuar, i cili në bazë të moshës dhe fizikut pritet të ketë një të ardhme të sigurt {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Leard Sadriu debuton ne ndeshjen Shkëndija – Renova". FerizajPress. 7 prill 2018. I riu nga qyteti i Ferizajt, Leard Sadriu ka debutuar sot ne takimin ndërmjet Shkëndija – Renova {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)