Leersum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Leersum (kthjellim).


Leersum
—  woonplaats  —
flamuri_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Komuna Utrechtse Heuvelrug
Koordinatat 52°00′43″V 5°25′38″L / 52.011944°V 5.42722°L / 52.011944; 5.42722 (Leersum)Koordinatat: 52°00′43″V 5°25′38″L / 52.011944°V 5.42722°L / 52.011944; 5.42722 (Leersum)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postar 3956
Leersum is located in Hollandë
Leersum
Leersum
Leersum – harta_foto

Leersum është një qytezë në Utrechtse Heuvelrug, provinca UtrechtHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Leersum – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Utrecht