Leeuwarderadeel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Leeuwarderadeel (kthjellim).


Leeuwarderadeel
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Leeuwarderadeel.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Kryeqëndra Stiens
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°16′00″V 5°46′00″L / 53.266667°V 5.766667°L / 53.266667; 5.766667 (Leeuwarderadeel)Koordinatat: 53°16′00″V 5°46′00″L / 53.266667°V 5.766667°L / 53.266667; 5.766667 (Leeuwarderadeel)
Sipërfaqja 41,38 km2
Popullsia 10.431 banorë 2010
Dendësia 252,08 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0518, 058
Kodi Postar 9051-9057 9071-9072
Kodi statistikor 0081
Stiens is located in Hollandë
Stiens
Stiens
Leeuwarderadeel – harta_foto
www.leeuwarderadeel.nl

Leeuwarderadeel është një komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 41.38 km² dhe popullsi 10431 banorë[1]. Stiens është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Friesland