Leffincourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Leffincourt
Komunë
noform
Pamje nga Leffincourt
Vendndodhja
Leffincourt is located in Franca
Leffincourt
Leffincourt
49°23′13″V 4°32′47″L / 49.386944444444°V 4.5463888888889°L / 49.386944444444; 4.5463888888889Koordinatat: 49°23′13″V 4°32′47″L / 49.386944444444°V 4.5463888888889°L / 49.386944444444; 4.5463888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.02 km2
Popullsia 181 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08310
INSEE 08250


Leffincourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Leffincourt ka një popullsi prej 181 banorë dhe sipërfaqe 18.02 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Leffincourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale