Lemsterland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Lemsterland (kthjellim).


Lemsterland
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Lemsterland.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Kryeqëndra Lemmer
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°51′00″V 5°43′00″L / 52.85°V 5.716667°L / 52.85; 5.716667 (Lemsterland)Koordinatat: 52°51′00″V 5°43′00″L / 52.85°V 5.716667°L / 52.85; 5.716667 (Lemsterland)
Sipërfaqja 124,38 km2
Popullsia 13.615 banorë 2010
Dendësia 109,46 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0514
Kodi Postar 8530 - 8539, 8508
Kodi statistikor 0082
Lemmer is located in Hollandë
Lemmer
Lemmer
Lemsterland – harta_foto
www.lemsterland.nl

Lemsterland është një komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 124.38 km² dhe popullsi 13615 banorë[1]. Lemmer është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Friesland