Leonid Brezhnev

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Brezhnev-color.jpg

Леони́д Ильи́ч Бре́жнев(shqip) Leonid Brezhnjev lindi më 19 dhjetor 1906./1 janar 1907.dhe jvdiq më 10 nëntor 1982 ka qenë Sekretar general i partisë komuniste të BRSS nga viti 1964.

Biografia[redakto | redakto tekstin burimor]