Lepoglava

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lepoglava
—  Qytet  —
Pamje nga Lepoglava

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Varaždin
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46.21°0′0″V 16.04°0′0″L / 46.21000°V 16.04000°L / 46.21000; 16.04000 (Lepoglava)Koordinatat: 46.21°0′0″V 16.04°0′0″L / 46.21000°V 16.04000°L / 46.21000; 16.04000 (Lepoglava)
Popullsia 4.169 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Lepoglava is located in Kroacia
Lepoglava
Lepoglava

Lepoglava (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë VaraždinKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 4169 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 4164 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 4084 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.12%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Varaždin