Les, Catalonia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les
Komunë
noform
The village of Les, in the Val d'Aran
Stema_figura
Vendndodhja
Les is located in Spanjë
Les
Les

Koordinatat: 42°48′43″V 0°42′47″L / 42.81194°V 0.71306°L / 42.81194; 0.71306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Val d'Aran
Kryetari i Bashkisë Emili Medán i Ané
Partia UA
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.45 km2
Lartësia 634 m (m.n.d.)
Popullsia 983 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25540
Koordinatat 42° 48′ 43″ Veri

0° 42′ 47″ Lindje


Les është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Val d'Aran, të provincës Lleida, në Katalonia. Les, Catalonia ka 983 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 23.45 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]