Les Ayvelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Ayvelles
Komunë
noform
Pamje nga Les Ayvelles
Stema_figura
Vendndodhja
Les Ayvelles is located in Franca
Les Ayvelles
Les Ayvelles
49°43′17″V 4°45′25″L / 49.721388888889°V 4.7569444444444°L / 49.721388888889; 4.7569444444444Koordinatat: 49°43′17″V 4°45′25″L / 49.721388888889°V 4.7569444444444°L / 49.721388888889; 4.7569444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.45 km2
Popullsia 986 banorë
Dendësia 181 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08000
INSEE 08040


Les Ayvelles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Les Ayvelles ka një popullsi prej 986 banorë dhe sipërfaqe 5.45 km², me një dendësi prej 181 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Les Ayvelles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale