Les Deux-Villes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Deux-Villes
Komunë
noform
Pamje nga Les Deux-Villes
Stema_figura
Vendndodhja
Les Deux-Villes is located in Franca
Les Deux-Villes
Les Deux-Villes
49°39′02″V 5°13′55″L / 49.650555555556°V 5.2319444444444°L / 49.650555555556; 5.2319444444444Koordinatat: 49°39′02″V 5°13′55″L / 49.650555555556°V 5.2319444444444°L / 49.650555555556; 5.2319444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.14 km2
Lartësia 223 m (m.n.d.)
Popullsia 272 banorë
Dendësia 33 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08110
INSEE 08138


Les Deux-Villes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Les Deux-Villes ka një popullsi prej 272 banorë dhe sipërfaqe 8.14 km², me një dendësi prej 33 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Les Deux-Villes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale