Les Grandes-Armoises

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Grandes-Armoises
Komunë
noform
Pamje nga Les Grandes-Armoises
Stema_figura
Vendndodhja
Les Grandes-Armoises is located in Franca
Les Grandes-Armoises
Les Grandes-Armoises
49°31′51″V 4°53′35″L / 49.530833333333°V 4.8930555555556°L / 49.530833333333; 4.8930555555556Koordinatat: 49°31′51″V 4°53′35″L / 49.530833333333°V 4.8930555555556°L / 49.530833333333; 4.8930555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.47 km2
Popullsia 59 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08390
INSEE 08019


Les Grandes-Armoises është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Les Grandes-Armoises ka një popullsi prej 59 banorë dhe sipërfaqe 4.47 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Les Grandes-Armoises – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale