Les Hautes-Rivières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Hautes-Rivières
Komunë
noform
Pamje nga Les Hautes-Rivières
Stema_figura
Vendndodhja
Les Hautes-Rivières is located in Franca
Les Hautes-Rivières
Les Hautes-Rivières
49°53′02″V 4°50′31″L / 49.883888888889°V 4.8419444444444°L / 49.883888888889; 4.8419444444444Koordinatat: 49°53′02″V 4°50′31″L / 49.883888888889°V 4.8419444444444°L / 49.883888888889; 4.8419444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.34 km2
Popullsia 1574 banorë
Dendësia 50 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08800
INSEE 08218


Les Hautes-Rivières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Les Hautes-Rivières ka një popullsi prej 1574 banorë dhe sipërfaqe 31.34 km², me një dendësi prej 50 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Les Hautes-Rivières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale