Les Llosses

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Llosses
Komunë
Vendndodhja
Les Llosses is located in Spanjë
Les Llosses
Les Llosses

Koordinatat: 42°9′7″V 2°7′6″L / 42.15194°V 2.11833°L / 42.15194; 2.11833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Ripollès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 114 km2
Popullsia 221 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 9′ 7″ Veri

2° 7′ 6″ Lindje

Les Llosses është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ripollès, të provincës Girona, në Katalonia. Les Llosses ka 221 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 114 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]