Les Petites-Armoises

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Petites-Armoises
Komunë
noform
Pamje nga Les Petites-Armoises
Stema_figura
Vendndodhja
Les Petites-Armoises is located in Franca
Les Petites-Armoises
Les Petites-Armoises
49°30′18″V 4°49′34″L / 49.505°V 4.8261111111111°L / 49.505; 4.8261111111111Koordinatat: 49°30′18″V 4°49′34″L / 49.505°V 4.8261111111111°L / 49.505; 4.8261111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.37 km2
Popullsia 65 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08390
INSEE 08020


Les Petites-Armoises është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Les Petites-Armoises ka një popullsi prej 65 banorë dhe sipërfaqe 4.37 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Les Petites-Armoises – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale