Les Planes d'Hostoles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Planes d'Hostoles
Komunë
Vendndodhja
Les Planes d'Hostoles is located in Spanjë
Les Planes d'Hostoles
Les Planes d'Hostoles

Koordinatat: 42°3′22″V 2°32′23″L / 42.05611°V 2.53972°L / 42.05611; 2.53972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.51 km2
Popullsia 1708 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 3′ 22″ Veri

2° 32′ 23″ Lindje

Les Planes d'Hostoles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Katalonia. Les Planes d'Hostoles ka 1708 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 37.51 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]