Les Preses

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Preses
Komunë
Vendndodhja
Les Preses is located in Spanjë
Les Preses
Les Preses

Koordinatat: 42°8′43″V 2°25′37″L / 42.14528°V 2.42694°L / 42.14528; 2.42694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.42 km2
Popullsia 1745 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 8′ 43″ Veri

2° 25′ 37″ Lindje

Les Preses është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Katalonia. Les Preses ka 1745 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.42 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]