Let It Be

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Let It Be është një këngë e shkruajtur nga Paul McCartney (e kredituar nga Lennon/McCartney), e publikuar nga Beatles-at si një këngë e vetme (single) në Mars 1970 dhe dhe më mbas në të njëjtin vit e përdorur si titull i albumit Let It Be. Kjo këng zuri vëndin e parë në Amerikë dhe vëndin e dyte në UK.

Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.