Leuth (Holandë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Leuth (kthjellim).


Leuth
—  komuna  —

[[Figura:Remigiuskerk Leuth Gelderland Netherlands.jpg|center|260px|border|Pamje nga Leuth (Holandë)]] Kishë e Shën Remi-së (Remigiuskerk)

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°50′V 5°58′L / 51.83°V 5.97°L / 51.83; 5.97 (Leuth)Koordinatat: 51°50′V 5°58′L / 51.83°V 5.97°L / 51.83; 5.97 (Leuth)
Sipërfaqja 4,11 km2
Popullsia 1.810 banorë 2007
Dendësia 440,39 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 0282
Vendndodhja
Leuth is located in Hollandë
Leuth
Leuth
Leuth – harta_foto

Leuth është një qytet dhe komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 4.11 km² dhe popullsi 1810 banorë[1]. është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Gelderland