Liart

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Liart
Komunë
noform
Pamje nga Liart
Stema_figura
Vendndodhja
Liart is located in Franca
Liart
Liart
49°46′12″V 4°20′30″L / 49.77°V 4.3416666666667°L / 49.77; 4.3416666666667Koordinatat: 49°46′12″V 4°20′30″L / 49.77°V 4.3416666666667°L / 49.77; 4.3416666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.44 km2
Popullsia 556 banorë
Dendësia 41 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08290
INSEE 08254


Liart është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Liart ka një popullsi prej 556 banorë dhe sipërfaqe 13.44 km², me një dendësi prej 41 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Liart – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale