Liliana Çavolli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Liliana Çavolli (1942-2015) këngëtare shqiptare. Liliana ishte në skenë për më shumë se 5 dekada dhe këngët e saja transmetoheshin edhe në Radio Prishtina, ku ajo ka punuar në redaksinë e muzikës. Ndërkaq, pas luftës, ajo deri në frymën e fundit ishte autore në emisionet në Radio Kosova. U nda nga jeta më 9 maj 2015.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ biografia

Lidhej të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]