Linay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Linay
Komunë
noform
Pamje nga Linay
Stema_figura
Vendndodhja
Linay is located in Franca
Linay
Linay
49°36′55″V 5°13′26″L / 49.615277777778°V 5.2238888888889°L / 49.615277777778; 5.2238888888889Koordinatat: 49°36′55″V 5°13′26″L / 49.615277777778°V 5.2238888888889°L / 49.615277777778; 5.2238888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.28 km2
Popullsia 257 banorë
Dendësia 35 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08110
INSEE 08255


Linay është një komunë franceze, e cila ndodhet në Departamentin ArdennesRajonit Grand Est. Linay ka një popullsi prej 257 banorë dhe sipërfaqe 7.28 km², me një dendësi prej 35 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Linay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale