Liqeni Alice

Coordinates: 43°56′35″N 114°56′28″W / 43.943°N 114.941°W / 43.943; -114.941
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Liqeni Alice
Liqeni Alic
VendiBlaine County, Idaho
Koordinatat43°56′35″N 114°56′28″W / 43.943°N 114.941°W / 43.943; -114.941
LlojiAkullnajor
Dalje kryesorePërroi për në Liqenin Pettit
Shtetet e pellgutShtetet e Bashkuara
Gjatësia maks.Stampa:Infobox sipërfaqe ujore/convert
Gjërësia maks.Stampa:Infobox sipërfaqe ujore/convert
Lartësia e sipërfaqesStampa:Infobox sipërfaqe ujore/convert

Liqeni Alice (anglisht: Alice Lake (Sawtooth Wilderness)) është një liqen në Blaine County, Idaho, Shtetet e Bashkuara.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ka gjatësi prej 0.72 mi (1.16 km) dhe gjerësi prej 0.23 mi (0.37 km), dhe me lartësi mbidetare 8,596 ft (2,620 m).

El Capitan, 9,901 feet (3,018 m),
në Liqenin Alice.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]