Liry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Liry
Komunë
noform
Pamje nga Liry
Stema_figura
Vendndodhja
Liry is located in Franca
Liry
Liry
49°18′27″V 4°39′32″L / 49.3075°V 4.6588888888889°L / 49.3075; 4.6588888888889Koordinatat: 49°18′27″V 4°39′32″L / 49.3075°V 4.6588888888889°L / 49.3075; 4.6588888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.69 km2
Popullsia 102 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08256


Liry është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Liry ka një popullsi prej 102 banorë dhe sipërfaqe 12.69 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Liry – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale