Lista e Presidentëve të Real Madrid C.F.

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kjo është lista e presidentëve të Real Madrid C.F. [1].

Florentino Pérez është presidenti aktual i klubit dhe i vetmi që e ka udhëhequr presidencën e klublit dy herë.
Emri Prej Deri
Flag of Spain.svg Julián Palacios 1900 6 Mars 1902
Flag of Spain.svg Juan Padrós 6 Mars 1902 janar 1904
Flag of Spain.svg Carlos Padrós janar 1904 1908
Flag of Spain.svg Adolfo Meléndez 1908 korrik 1916
Flag of Spain.svg Pedro Parages korrik 1916 16 maj 1926
Flag of Spain.svg Luis de Urquijo 16 maj 1926 1930
Flag of Spain.svg Luis Usera 1930 31 maj 1935
Flag of Spain.svg Rafael Sánchez Guerra 31 maj 1935 4 gusht 1936
Flag of Spain.svg Adolfo Meléndez 4 gusht 1936 1940
Flag of Spain.svg Antonio Santos Peralba 1940 11 shtator 1943
Flag of Spain.svg Santiago Bernabéu Yeste 11 shtator 1943 2 qershor 1978
Flag of Spain.svg Luis de Carlos shtator 1978 24 maj 1985
Flag of Spain.svg Ramón Mendoza 24 maj 1985 26 nëntor 1995
Flag of Spain.svg Lorenzo Sanz 26 nëntor 1995 16 korrik 2000
Flag of Spain.svg Florentino Pérez 16 korrik 2000 27 shkurt 2006
Flag of Spain.svg Fernando Martín Álvarez 27 shkurt 2006 26 prill 2006
Flag of Spain.svg Ramón Calderón 2 korrik 2006 16 janar 2009
Flag of Spain.svg Vicente Boluda 16 janar 2009 qershor 2009
Flag of Spain.svg Florentino Pérez qershor 2009 -

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/Club/1193041516821/Presidentes/Presidents.htm Arkivuar 13 tetor 2013 tek Wayback Machine Realmadrid.com 2008-07-12