Lista e ulqinakëve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Lista e ulqinakëve përbëhet nga njerëz që janë ulqinakë ose kanë prejardhje nga Ulqini.

Lista sipas emrit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lista e ulqinakëve

A | B | C | Ç | D | DH | E | Ë | F | G | GJ | H | I | J | K | L | LL | M | N | NJ | O | P | Q | R | RR | S | SH | T | TH | U | V | X | XH | Y | Z | ZH

Lista sipas veprimtarisë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Piktorë ulqinakë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shkrimtarë ulqinakë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Profesor Universitar[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]