Littenseradeel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Littenseradeel (kthjellim).


Littenseradeel
—  komuna  —
stema_figuraLittenseradiel flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Kryeqëndra Wommels
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°07′00″V 5°35′00″L / 53.116667°V 5.583333°L / 53.116667; 5.583333 (Littenseradeel)Koordinatat: 53°07′00″V 5°35′00″L / 53.116667°V 5.583333°L / 53.116667; 5.583333 (Littenseradeel)
Sipërfaqja 132,57 km2
Popullsia 10.921 banorë 2010
Dendësia 82,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0515, 0517, 058
Kodi Postar 8631 - 9029
Kodi statistikor 0140
Wommels is located in Hollandë
Wommels
Wommels
Littenseradeel – harta_foto
www.littenseradiel.nl

Littenseradeel është një komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 132.57 km² dhe popullsi 10921 banorë[1]. Wommels është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Friesland