Liv and Maddie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Liv and Maddie
GjiniaSitcom
Krijuar ngaJohn D. Beck
Ron Hart
LuajnëDove Cameron
Joey Bragg
Tenzing Norgay Trainor
Kali Rocha
Benjamin King
Lauren Lindsey Donzis
Muzika hapëse"Better in Stereo" nga Dove Cameron
ShtetiUSA
Gjuha në prodhimin origjinalAnglisht
Nr. i sezoneve4
Nr. i episodeve80
Prodhimi
Kohëzgjatja22–24 minuta

Liv and Maddie është një sitcom amerikan u krijua nga John Beck dhe Ron Hart dhe prodhim prej It's a Laugh Productions për Disney Channel.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]