Llambilles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llambilles
Qytet
Vendndodhja
Llambilles is located in Spanjë
Llambilles
Llambilles

Koordinatat: 41°55′22″V 2°51′37″L / 41.92278°V 2.86028°L / 41.92278; 2.86028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Gironès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.55 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 55′ 22″ Veri

2° 51′ 37″ Lindje


Llambilles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gironès, të provincës Girona, në Katalonia. Llambilles ka 717 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.55 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]