Llanars

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llanars
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Llanars is located in Spanjë
Llanars
Llanars

Koordinatat: 42°19′22″V 2°20′43″L / 42.32278°V 2.34528°L / 42.32278; 2.34528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Ripollès
Kryetari i Bashkisë Jaume Busquets i Bartolí
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.7 km2
Lartësia 983 m (m.n.d.)
Popullsia 571 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Llanarencs, llanarenques
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 19′ 22″ Veri

2° 20′ 43″ Lindje


Llanars është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ripollès, të provincës Girona, në Katalonia. Llanars ka 571 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Llanars – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale