Loenen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Loenen (kthjellim).


Loenen
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Loenen.PNG
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Komuna Stichtse Vecht
Koordinatat 52°14′31″V 5°01′39″L / 52.241944°V 5.0275°L / 52.241944; 5.0275 (Loenen)Koordinatat: 52°14′31″V 5°01′39″L / 52.241944°V 5.0275°L / 52.241944; 5.0275 (Loenen)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0294
Kodi Postar 3632
Loenen is located in Hollandë
Loenen
Loenen
www.loenen.nl

Loenen është një qytezë në Stichtse Vecht, provinca UtrechtHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Utrecht