Logny-Bogny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Logny-Bogny
Komunë
noform
Pamje nga Logny-Bogny
Vendndodhja
Logny-Bogny is located in Franca
Logny-Bogny
Logny-Bogny
49°46′39″V 4°23′48″L / 49.7775°V 4.3966666666667°L / 49.7775; 4.3966666666667Koordinatat: 49°46′39″V 4°23′48″L / 49.7775°V 4.3966666666667°L / 49.7775; 4.3966666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.66 km2
Popullsia 192 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08150
INSEE 08257


Logny-Bogny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Logny-Bogny ka një popullsi prej 192 banorë dhe sipërfaqe 10.66 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Logny-Bogny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale