Loiri Porto San Paolo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Loiri Porto San Paolo
Qytet
noform
Pamje nga Loiri Porto San Paolo
Vendndodhja
 Loiri Porto San Paolo is located in Itali
 Loiri Porto San Paolo
 Loiri Porto San Paolo
40°50′35″V 9°29′42″L / 40.843°V 9.495°L / 40.843; 9.495Koordinatat: 40°50′35″V 9°29′42″L / 40.843°V 9.495°L / 40.843; 9.495
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 118.52 km2
Lartësia 105 m (m.n.d.)
Popullsia 3.407 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07020
Prefiksi   0789
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Loiri Porto San Paolo (Lòiri Poltu Santu Pàulu) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 118.52 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 105 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.407 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Komunat e provinca e Sasarit