Lokaliteti arkeologjik "Llatkavica" (Miradia e Epërme)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lokaliteti arkeologjik Llatkavica Miradi e Madhe
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Miradi e Madhe, Fushë Kosovë, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 03-128/83
Nr. i referencës 11

Lokaliteti arkeologjik Llatkavica Miradi e Madhe është një monument i trashëgimisë kulturore në Miradi e Madhe, Fushë Kosovë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 03-128/83.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]