Miradia e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko


Miradia e Epërme
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Kosova
Komuna Fushë Kosovës
Rajoni Prishtinës
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 1800-2000 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Kodi Postal 12000
Targa 01


Miradia e Epërme (serbisht: Горње Добрево/Gornje Dobrevo) është fshat në komunën e Fushë Kosovës. Gjendet në juglindje të Fushë Kosovës, ka një pozitë shumë të mirë strategjike ne rrashin e Kosoves. Fshati Miradia e Epërme i banuar kryesisht më shqiptarë ka diku rreth 1800 banor.