Lismiri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lismir
Fshat
Vendndodhja
Lismir is located in Kosova
Lismir
Lismir
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Fushë Kosovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 527 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 29″ Veri

21° 3′ 43″ Lindje

Lismir është një vendbanim në komunën e Fushë Kosovës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]