Henca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hencë
Fshat
Vendndodhja
Hencë is located in Kosova
Hencë
Hencë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Fushë Kosovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 531 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 24″ Veri

21° 2′ 50″ Lindje

Hencë është një vendbanim në komunën e Fushë Kosovës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]