Pomozotini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pomozotin
Mesbardh
Fshat
Vendndodhja
Pomozotin is located in Kosova
Pomozotin
Pomozotin
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Fushë Kosovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 535 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 14″ Veri

21° 1′ 43″ Lindje

Pomozotin është një vendbanim në komunën e Fushë Kosovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Mesbardh. Ne këtë fshat kalon lumi "Drenica". Ka shkollen fillore Zejnel Salihu. Popullsia kryesisht është e re.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]