Harilaçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Harilaç
Fshat
Vendndodhja
Harilaç is located in Kosova
Harilaç
Harilaç
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Fushë Kosovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 570 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 3″ Veri

21° 0′ 7″ Lindje

Harilaç është një vendbanim në komunën e Fushë Kosovës, Kosovë.

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ne fshatin Harilaç gjendet Kështjella e Harilaçit.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]