Lokaliteti arkeologjik "Ogragjë"

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lokaliteti arkeologjik Ogragjë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Rubofc, Lypjan, Kosovë
Ndërtuar Antikitet i Vonë, Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02-250/80
Nr. i referencës 3031

Lokaliteti arkeologjik Ogragjë është një monument i trashëgimisë kulturore në Rubofc, Lypjan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02-250/80.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]