Lokaliteti arkeologjik "Priboj"

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lokaliteti arkeologjik Priboj
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Gërnçarë, Viti, Kosovë
Ndërtuar Antikitet i Vonë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 03-272/83
Nr. i referencës 2749

Lokaliteti arkeologjik Priboj është një monument i trashëgimisë kulturore në Gërnçarë, Viti, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 03-272/83.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]