Lokaliteti arkeologjik Tuma në Tërpezë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lokaliteti arkeologjik Tuma në Tërpezë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Tërpezë, Malishevë, Kosovë
Ndërtuar Parahistori
Emri zyrtar: Monument / Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3507

Lokaliteti arkeologjik Tuma në Tërpezë është një monument i trashëgimisë kulturore në Tërpezë, Malishevë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]