Lokaliteti arkeologjik në Babush të Muhaxherëve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lokaliteti arkeologjik në Babush të Muhaxherëve
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Babush të Muhaxherëve, Lipjan, Kosovë
Ndërtuar Romake
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3712

Lokaliteti arkeologjik në Babush të Muhaxherëve është një monument i trashëgimisë kulturore në Babush të Muhaxherëve, Lipjan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]