Longwé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Longwé
Komunë
noform
Pamje nga Longwé
Vendndodhja
Longwé is located in Franca
Longwé
Longwé
49°23′24″V 4°47′22″L / 49.39°V 4.7894444444444°L / 49.39; 4.7894444444444Koordinatat: 49°23′24″V 4°47′22″L / 49.39°V 4.7894444444444°L / 49.39; 4.7894444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.78 km2
Popullsia 91 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08259


Longwé është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Longwé ka një popullsi prej 91 banorë dhe sipërfaqe 10.78 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Longwé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale