Lonny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lonny
Komunë
noform
Pamje nga Lonny
Stema_figura
Vendndodhja
Lonny is located in Franca
Lonny
Lonny
49°48′57″V 4°35′15″L / 49.815833333333°V 4.5875°L / 49.815833333333; 4.5875Koordinatat: 49°48′57″V 4°35′15″L / 49.815833333333°V 4.5875°L / 49.815833333333; 4.5875
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.69 km2
Popullsia 630 banorë
Dendësia 134 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08150
INSEE 08260


Lonny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Lonny ka një popullsi prej 630 banorë dhe sipërfaqe 4.69 km², me një dendësi prej 134 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lonny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale