Losser

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Losser (kthjellim).


Losser
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Losser.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Kryeqëndra Losser
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°15′42″V 7°00′16″L / 52.261667°V 7.0044°L / 52.261667; 7.0044 (Losser)Koordinatat: 52°15′42″V 7°00′16″L / 52.261667°V 7.0044°L / 52.261667; 7.0044 (Losser)
Sipërfaqja 99,64 km2
Popullsia 22.640 banorë 2010
Dendësia 227,22 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 053, 0541
Kodi Postar 7580-7589
Kodi statistikor 0168
Losser is located in Hollandë
Losser
Losser
Losser – harta_foto
www.losser.nl

Losser është një komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 99.64 km² dhe popullsi 22640 banorë[1]. Losser është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Overijssel