Louis Rooney

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Louis Rooney
Të dhënat personale
Emri i plotëLouis John Rooney[1]
Data e lindjes (1999-07-31) 31 Korrik 1999 (21 vjeç)
Vendi i lindjesPlymouth, Angli
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualTruro City
Karriera në rini
2006–2015Plymouth Argyle
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2015–2017Plymouth Argyle4(2)
2016Truro City (huazim)4(1)
2017Hartlepool United (huazim)7(0)
2017–2018Linfield20(7)
2018–Truro City28(7)
Ekipi kombëtar
2014Irlanda e Veriut U192(0)
2016Irlanda e Veriut U211(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 08:57, 13 maj 2018 (UTC).
† Ndeshje (Gola).

Louis Rooney (lindi më 28 shtator 1996) është futbollist anglezë i cili luan si sulmues në skuadrën Plymouth Argyle.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Retained List 2015–16" (PDF) (në anglisht). English Football League. Arkivuar nga origjinali origjinali (PDF) më 2 dhjetor 2016. Marrë më 26 qershor 2016.
  2. ^ Profile, Player. "Plymouth Argyle FC Player Profiles". www.pafc.co.uk. Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 shtator 2016. Marrë më 2016-05-28. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)