Luçko

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lučko
—  Qytet  —
Pamje nga Luçko

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Grad Zagreb
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.76°0′0″V 15.87°0′0″L / 45.76000°V 15.87000°L / 45.76000; 15.87000 (Lučko)Koordinatat: 45.76°0′0″V 15.87°0′0″L / 45.76000°V 15.87000°L / 45.76000; 15.87000 (Lučko)
Popullsia 3.041 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Lučko is located in Kroacia
Lučko
Lučko

Lučko (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Grad ZagrebKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 3041 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 3024 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2841 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.56%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Lučko – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012.

Stampa:Zhupania Grad Zagreb