Luan Pinari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Luan Pinari
Të dhënat personale
Emri i plotëLuan Pinari
Data e lindjes (1977-10-27) 27 Tetor 1977 (42 vjeç)
Vendi i lindjesTiranë, Shqipëri
PozicioniDefender
Informacionet për klubin
Klubi aktualPartizani
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994-2003KS Dinamo Tirana186(12)
2003-2004KF Tirana24(0)
2004-2005KS Dinamo Tirana11(0)
2005-Partizani111(0)
Ekipi kombëtar
1998-2003Shqipëria5(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Luan Pinari lindi më 27 tetor të vitit 1977Tiranë, Shqipëri. Ai është mbrojtës i KF Partizani, skuadër kua luan prej dy sezonesh. Pinari ka luajtur edhe 5 ndeshje me skuadrën përfaqësuese ku ka shënuar edhe 1 gol.