Luca Antonelli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Luca Antonelli
LucaAntonelli.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëLuca Antonelli
Data e lindjes (1987-02-11) 11 Shkurt 1987 (34 vjeç)
Vendi i lindjesMonza, Italia
Gjatësia1,84 m (6 ft +12 in)
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualMilan
Numri31
Karriera në rini
2003–2004Monza
2004–2007Milan
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2008Milan1(0)
2007–2008Bari (huazim)17(1)
2008–2011Parma58(1)
2011–2015Genoa104(8)
2015–Milan50(4)
Ekipi kombëtar
2005Italia U191(0)
2007Italia U201(1)
2010–Italia13(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 13 prill 2017.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 5 Nanor 2016

Luca Antonelli (lindur më 11 Shkurt 1987) është një futbollist italian i cili luan si mbrojtës në Serie A per klubin AC Milan dhe kombëtar Italiane.

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Klub[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Milan

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]