Lucia Siposová

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lucia Siposová
Lucia-Siposova-Wikipedia.jpg
Lucia Siposová
Informacione personale
Ditëlindja 20 maj 1980 (36 vjeçare)
Vendlindja Bratisllavë, Sllovaki

Lucia Siposová (lindi më 20 maj 1980) është aktore, producente, skenariste dhe shkrimtare sllovake.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ajo së bashku me Karel Roden luajtën në filmin Guard no.47 me regji të Filip Renč, ku morri shpërblimin si aktorja më e mirë në festivalin ndërkombëtar të filmit në Tiburon, SHBA. Ajo morri rolin në filmin ndërkombëtar [[360 (film)|360) me regji të Fernando Meirelles.